top of page

Als anorexia, boulimie, binge eating of emotioneel eten je leven beheersen,
dan verdien jij een heel speciale begeleiding
bij een professionele en ervaringsdeskundige diëtiste

eetstoornis anorexia boulemie
Jij
bent iemand die een strijd
levert
Anderen
begrijpen
deze strijd
niet
Blazen Confetti
Ik
ben degene
die
naar je
luistert
Ik weet wat je meemaakt omdat ik sterke ervaring heb met deze eetstoornis
Image by Laurice Manaligod
Hier
... vertel je gewoon
je verhaal.

Er zal niemand
over je oordelen.

Hier gaan we
samen
een nieuw leven
opbouwen.

Hoe behandel je een eetstoornis? Vraag raad aan je diëtiste

Zie jijzelf of je omgeving duidelijke tekenen dat een eetstoornis je dagelijkse leven heeft over genomen, zoek dan professionele psychologische hulp en voedingsgerelateerde hulp bij een diëtiste.

De diëtiste zal je een duidelijk advies geven na het eerste verkennend gesprek. Soms is het immers niet eenduidig af te bakenen of de behandeling zich dient toe te spitsen op anorexie (Anorexia nervosa), boulemie (Boulimia nervosa), binge eating of emotioneel eten. De kenmerken van deze verschillende ziektebeelden lopen dikwijls door elkaar. 

Naargelang het ziektebeeld dient de behandeling multidisciplinair opgestart te worden met soms wat meer nadruk op psychologische begeleiding door een psycholoog en soms wat meer voedingsgerelateerde begeleiding door een diëtiste.

Een eetstoornis aanpakken vraagt moed, doorzetting en vele gesprekken met je diëtiste die je de weg wijst

De eerste gesprekken zijn een proces van aanvaarden, loslaten en durven minder perfectionistisch te zijn voor jezelf.

Er is een hele weg af te leggen met als beginpunt: "Wat denken ze van mij / Ik ben niet goed genoeg" en als eindpunt "IK BEN GOED GENOEG, IK BEN DE MOEITE WAARD".

In de vele vervolggesprekken gaan we beetje bij beetje 'anders leren eten' om terug tot een gezond gewicht te komen.

Ouders en familie dienen hierin mee te ondersteunen. We gaan samen doorheen een proces van praten, luisteren, lachen, wenen, ups en downs.

Je staat er niet alleen voor ...

Wanneer anorexia of boulimie je dagelijkse leven bepalen, dan vraagt het moed om daarover te praten met een diëtiste

Vandaag geef ik je de kans om een eerste keer te praten met mij.

Grijp deze kans. Aarzel niet en schrijf er op los. Stel je vraag in het formuliertje hieronder. Praat over wat je dwars zit. Samen praten en luisteren kan zoooo deugd doen ...

Ik geef je zo snel mogelijk een eerlijk en vertrouwelijk antwoord.

Tot gauw,

Liefs, Inge

Bericht verzonden. Dank je voor je bericht. Ik schrijf gauw terug.

Getuigenis van een anorexia-patiënt

 

Bij Inge vond ik een persoonlijke begeleiding 'op maat' en begrip voor de gevoelens die in mij omgaan. Dit in tegenstelling tot enkele psychiaters die mij afstandelijk benaderden en hamerden op het zo snel mogelijk winnen van kilo's, ongeacht de nog grotere angst die dit bij mij teweegbracht.

In het begin was dit voor mij een strijd tegen kilo's. Geleidelijk aan, dankzij de bemoedigende gesprekken, overwon ik mijn angst om bij te komen en groeide ook mijn zelfvertrouwen.

Uiteindelijk durfde ik voor de spiegel gaan staan en mezelf te aanvaarden zoals ik ben.

Inge, ik wil je in het bijzonder nogmaals heel hartelijk danken voor de geboden hulp gedurende al deze jaren en voor je steun die me er bovenop hielp.

Ik wens je nog heel veel succes toe met je werk.

Je bent niet de enige met dit probleem. 

Mooie teksten en getuigenissen, zowel voor jou als je omgeving,

vind je op

 

proud2bme.nl

info_anorexia.png

Eetstoornis & anders leren eten  

kan coronaproof in mijn praktijk of online via skype, whatsapp, messenger

Bel me gerust 0497 25 50 75

bottom of page